Kleine winstdaling bij General Motors

Chevrolet Silverado LT Z71 Double Cab
General Motors heeft in het derde kwartaal iets minder winst behaald dan een jaar eerder. Een flinke toename van de winstgevendheid in Noord-Amerika bleek onvoldoende om verliezen in de rest van de wereld te compenseren.

Dat blijkt uit de kwartaalcijfers die de Amerikaanse autofabrikant woensdag presenteerde. De winst daalde van 1,8 miljard dollar tot 1,72 miljard dollar (1,25 miljard euro). Het bedrijfsresultaat in Noord-Amerika steeg van 1,72 miljard dollar tot 2,19 miljard dollar.

Met name in India en zuidoost-Azië had GM de wind tegen. In India werd het bedrijf geconfronteerd met een dure terugroepactie en in zuidoost-Azië kampte GM met prijsconcurrentie van Toyota.

Ook voor de omzet was de Noord-Amerikaanse markt het belangrijkst. Dankzij de introductie van onder meer de Chevrolet Silverado (foto) steeg de omzet van 37,6 miljard tot 39 miljard dollar.

Lezersreacties (15)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.