Kekke Koreaan: Hyundai i10 Sport
De i10 is wellicht niet de eerste auto die je in een GTI-achtige jas zou hijsen. De Duitse Hyundai-importeur heeft echter de stoute schoenen aangetrokken, en dat toch gedaan. Het resultaat is een heel stoer ogende stadsrakker.
Hyundai heeft de i10 een sportievere voorbumper, sideskirts en een diffuser aan de achterzijde gegeven. Een dakspoiler moet de bilpartij net wat stoerder maken. 17-inchwielen - voor een A-segmenter een heel behoorlijk formaat - kunnen niet ontbreken. Het verlagen van de i10 met 20 mm zorgt voor een straffer rijgedrag.
Vanbinnen zien we rood-zwarte stoelen, die gedeeltelijk met leer zijn bekleed. Het ontbreekt de i10 Sport aan niets. Een Bluetooth-handsfree-set, mistlampen, leddagrijverlichting, een audiosysteem van Pioneer met aux- en usb-aansluiting, airco en stuurverwarming behoren allemaal tot de standaarduitrusting. Onder de kap ligt de 87 pk sterke 1,2-liter viercilinder - een blok dat hier overigens niet leverbaar is.
In Duitsland gaat de i10 Sport € 14.900 kosten. Helaas zal deze rijk aangeklede Koreaan de Nederlandse markt niet bereiken. Hyundai Nederland licht toe: "Wij hebben de Go-modellen, die zaken als navigatie als extra hebben. In Duitsland hebben ze nu iets soortgelijks bedacht met deze Sport."
PRIVATE LEASE Hyundai i10
