Kalashnikov maakt elektrische driewieler

Speciaal voor verkeerspolitie Moskou

Kalashnikov Ovum
Kalashnikov OvumKalashnikov OvumKalashnikov OvumKalashnikov OvumKalashnikov OvumKalashnikov OvumKalashnikov OvumKalashnikov OvumKalashnikov Ovum
Wapenfabrikant JSC Kalishikov Concern, met name bekend van de AK47, stapt uit zijn comfortzone om voor de Russische verkeerspolitie een elektrische driewieler te bouwen.

Stofzuigerfabrikant Dyson is heus niet de enige producent die zich opeens ook op de ontwikkeling en productie van gemotoriseerd vervoer stort. Ook JSC Kalashnikov, de Russische fabrikant van allerlei wapentuig, houdt zich er nu mee bezig. Het bedrijf heeft voor de verkeerspolitie van Moskou een opmerkelijke driewieler gepresenteerd.

De Ovum is een elektrische driewieler die zo'n 500 kilo in de schaal legt. Het karretje wordt aangedreven door een 15 kW sterke elektromotor en moet een topsnelheid van 80 km/h kunnen halen. De actieradius ligt op 150 kilometer. Fijn om te weten voor de Russische dienders: volgens Kalashnikov is de kans klein dat de auto bij een ongeluk in brand vliegt.

De Ovum doet sterk denken aan Renaults Twizy. Niet alleen de vorm van de auto - minus het feit dat dit een driewieler is - en de verticale lichtunit aan de achterkant van de auto doen aan die Franse stads-EV denken, ook de aandrijflijn lijkt op papier uit die auto te komen. Kalashnikov rept daar echter met geen woord over.

Lezersreacties (28)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.