Kabinet: 48 miljoen voor groener transport

Zeven waterstofstations

Renault Master Z.E.
Om de transportsector groener te maken trekt het kabinet de portemonnee. Het gaat om 48 miljoen euro, aldus staatssecretaris Stientje van Veldhoven (Infrastructuur en Waterstaat).

Bijna de helft van het bedrag naar de Topsector Logistiek. "Ik ga ervan uit dat de sector dit extra budget gebruikt om (...) ervoor te zorgen dat Nederland als distributieland snel emissiearm en waar mogelijk emissieloos te maken", aldus de staatssecretaris.

Een deel van het resterende bedrag van 25 miljoen euro is bestemd voor de bouw van zeven waterstoftankstations. Verder worden hiermee onder meer bedrijven gecompenseerd om elektrische bestelwagens te kopen. Daardoor kunnen stedelijke centra schoner worden bevoorraad.

In oktober maakte het ministerie al 30 miljoen euro extra vrij voor verduurzaming van deze bedrijfstak.Transport en Logistiek Nederland sprak in september nog de ambitie uit om vanaf 2025 alleen nog volledig elektrisch goederenvervoer in binnensteden te hebben in Nederland.

Lezersreacties (131)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.