James Glickenhaus teast SCG 003
In 2006 leerden we James Glickenhaus kennen als de verantwoordelijke voor de Ferrari P4/5, een one-off op basis van de Enzo. Inmiddels is de man bezig met een volledig eigen sportwagen, en daarvan wordt nu het uit koolstofvezel opgetrokken chassis voor het eerst getoond.
Na de eerste, op de Enzo gebaseerde P4/5 volgde een tweede exemplaar. Die auto kreeg de naam P4/5 Competizione, en was de raceversie van de '001'. Hoewel de Competizione aan de buitenzijde nagenoeg identiek was aan de oer-P4/5, was hij onderhuids totaal anders: deze keer werd niet de Enzo, maar de F430 als basis gebruikt.
Bij de ontwikkeling van de derde auto pakt Glickenhaus het totaal anders aan: deze sportieveling wordt van de grond af nieuw ontworpen. De auto draagt de naam SCG 003, waarbij SCG staat voor Scuderia Cameron Glickenhaus. Dit chassis is volledig opgetrokken uit koolstofvezel, en dat draagt ongetwijfeld in belangrijke mate bij aan het wagengewicht dat naar verluidt de 725kg niet zal overschrijden. Een 3,5-liter V6 van een nog niet nader genoemde leverancier is verantwoordelijk voor de aandrijving.
In de video waarin de SCG 003 voor het eerst wordt getoond doet Glickenhaus twee beloftes: de nieuwe auto zal in maart op de Autosalon van Genève onthuld worden, en later in 2015 deelnemen aan de 24 uur van de Nürburgring. Dat dat laatste geen grootspraak is bewees het bedrijf in 2011, toen het de P4/5 Competizione inzette tijdens de fameuze race.
Video
Helaas kunnen wij deze video niet weergeven, omdat je niet akkoord bent gegaan met de
cookie voorwaarden.
Onze video speler heeft rechten nodig voor de "Social Media".
Wijzig je cookie instellingen