Jaguar prijst gefacelifte XF

Jaguar XF
Een nieuw modeljaar betekent meestal de nodige wijzigingen voor een auto. Zo ook voor Jaguars XF, die voor 2012 een facelift ondergaat.

Naast diverse wijzigingen aan het exterieur en interieur, is de meest opvallende noviteit de mogelijkheid om een nieuwe dieselmotor in de auto te bestellen.

Het betreft een 2.2 liter viercilinder met 190 pk en 450 Nm. Gekoppeld aan de ook nieuwe automatische achtversnellingsbak sprint de auto van nul tot honderd in 8,5 seconden, tot aan een topsnelheid van 225 kilometer per uur. Het brandstofverbruik ligt daarbij op gemiddeld 5,4 liter per honderd kilometer, goed voor een CO2-uitstoot van 149 gram per kilometer. Voor 56.000 euro gaat de versie met de 2.2 dieselmotor van de hand.

Tegelijkertijd gaan de prijzen voor de meeste met andere motoren uitgeruste XF's ook omlaag: de 3.0 V6 diesel kost 65.600 euro (eerder 69.620 euro), de S-versie 70.200 euro (eerder 73.280 euro). De 5.0 V8 daalt van 98.550 euro naar 95.700 euro. Alleen de XFR, uitgerust met dezelfde V8 en een supercharger, stijgt in prijs: van 137.990 euro naar 139.500 euro.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (18)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.