In het wild: Fiat 1300 (1965)

Redden nu het nog kan

Fiat 1300 In het Wild
Fiat kennen we heden ten dage vooral van relatief kleine modellen als de 500, Panda en Punto, maar de Italianen hebben zich ook bezig gehouden met grotere sedans en hatchbacks. Vandaag hebben we dankzij de derde spot van AutoWeek-lezer Michael Holleman een prachtige 1300 te pakken!

Wat is het?Fiat had tussen 1961 en 1967 met de 1300/1500 een modellenfamilie in de showrooms staan die in diverse smaken te bestellen was. Van een sedan en station tot een coupé en cabriolet. De laatste twee waren feitelijk nog gebaseerd op voorganger 1200, al kreeg het duo de 1.5 uit de 1500 mee. De 1300/1500 verschilden alleen wat krachtbron betreft van elkaar, al groeide de 1500 in het midden van z'n carrière enige centimeters en ging hij als 1500 C door het leven. Zoals de naam al aangaf, lag onder de kap van dit exemplaar een 61 pk sterke 1.295 cc grote viercilinder. De opvolger van de 1300/1500 kennen we als de 124 en 125, waarvan de 124 later als basis zou dienen voor de welbekende Lada 1200.

Hoe bijzonder is-ie? Vind maar eens een tweede. Er schijnen nog slechts 20 exemplaren in ons land rond te rijden.

Hoe staat-ie erbij? Relatief netjes, al vinden we onder aan de portieren, bij de wielkasten en rond de koplampen en de motorkap helaas wat tandafdrukken van de roestduivel.

Wat is-ie waard? Fraaie exemplaren gaan voor zo'n 5.000 euro van de hand. Minder knappe 1300's brengen zo'n 2.000 tot 4.000 euro op.

Waardering: Een zeer fraai model - met bijna NSU-achtige lijn rond de auto - dat helaas niet helemaal fris meer is. Redden nu hij te redden valt, zo'n plaatje van een Italiaan kan alleen maar meer waard worden.

PRIVATE LEASE Fiat

Lezersreacties (50)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.