Glickenhaus gaat SCG 003 als kitcar leveren
Drie versies, alleen voor de VS
De nieuwste hypercar van Scuderia Cameron Glickenhaus (SCG), de SCG 003, wordt in drie uitvoeringen als kitcar leverbaar. Dat wil zeggen, als minstens tien Amerikaanse kopers met ruim 1,3 miljoen dollar op zak zich melden.
De Amerikaan James Glickenhaus heeft met zijn bedrijf SCG weer een nieuw model klaar: de SCG 003. De auto heeft een uit koolstofvezel opgetrokken monocoque chassis. Er zijn drie uitvoeringen; de straatlegale SCG 003S met een 4,4-liter biturbo V8, de voor het circuit bedoelde SCG 003C met een 3,5-liter biturbo V6 van Honda en de SCG 003CS. Die laatste is voor het circuit én de straat bedoeld, want met de V8 is de auto straatlegaal, maar voor het circuit kan men de motor verruilen voor de V6.
Vanzelfsprekend is de voor de openbare weg bedoelde 003S de meest comfortabel ingerichte versie, de 003C is het meest spartaans en de 003CS gaat voor de gulden middenweg. De V8 is goed voor een vermogen van 800 pk en een koppel van 800 Nm. De V6 legt 530 pk en 700 Nm in de schaal. Prestatiecijfers zijn nog niet bekend, maar de SCG 003 wist op de Nürburgring een tijd van 6 minuten en 42 seconden neer te zetten.
Om diverse veiligheidsreglementen in de VS te omzeilen gaat SCG de auto alleen als kitcar leveren. Dan mag je hem dus zelf in elkaar schroeven, nadat je omgerekend 1,1 miljoen euro hebt overgeschreven.