Gereden: Peugeot Expert 160 HDi
Bij Peugeot, Citroën en Fiat zouden ze het niet erg vinden wanneer een trotse/stoere/succesvolle zzp'er zich nu eens geen moddervette Transporter of Vito als gecombineerde werk- en privé-auto zou aanmeten, maar een van hun bestelwagens. Lonkend naar de gunsten van de aantrekkelijke doelgroep (die graag dure uitvoeringen kiest), gooien Expert, Jumpy en Scudo vooral een flinke lading paardenkrachten in de strijd: 163 stuks. Veel, maar niet genoeg - als de strijd alleen hierom zou gaan tenminste. Dan lachen VW en MB alsnog in hun vuistjes, want de Transporter kan 180 pk mobiliseren en de Vito zelfs 224 pk (als 3.0 V6 CDI).
Moeiteloos
Waar het wel om gaat, is dat de Expert zich als '160 HDi' met een prettige moeiteloosheid door het verkeer beweegt. Een belangrijk aandeel hierin heeft de optionele 6-traps automaat. Een échte, dus geen gerobotiseerde installatie die omwille van een lager verbruik is gekozen. Wel een duur ding, want de meerprijs is zo'n 4.500 euro, die de catalogusprijs opstuwt naar 27.300 euro (ex BTW/BPM) voor deze dubbelcabine. Je kunt het glimmende pookje als joystick gebruiken om sequentieel te schakelen, maar in de praktijk slaat dat nergens op. Plant 'm gewoon in D en laat de tweeliter diesel lekker zijn koppel van 340 Nm serveren. Meer dan 2.200 toeren heb je niet nodig; daarmee snort de Expert tevreden met 130 km/h op de teller voort. Jammer alleen dat het mega-imperiaal op de testauto voor een stormachtige geluidsbeleving zorgt. Het suizende gevaarte overstemt de motor met gemak.
Kniebuiging
PSA en Fiat hebben deze lijn bestelauto's onder meer ontworpen met het idee dat ze in parkeergarages moeten passen. Nu is de standaardhoogte (198 cm) ongeveer gelijk aan die van een Trafic of Transporter, maar met de optionele luchtvering (600 euro) maakt de Expert een kniebuiging tot 189 cm. Dat kan net het verschil maken. De instap is gemakkelijk: je hoeft geen traptreden te beklimmen om aan boord te komen. Kenmerkend is de lage zitpositie. En juist dat heeft als (puur psychologische) bijkomstigheid dat de Expert niet de King-of-the-Road-sensatie kan bieden die de meeste andere bestelauto's in dit segment kenmerkt. Als gezegd: terwijl het toch een uiterst praktische (met ook voor de lading een handig lage 'instap') besteller is, staat de Peugeot Expert zeer dicht bij het concept van een personenauto. Of dat in zijn voor- of nadeel werkt, mag iedereen zelf beslissen.
Had je deze auto's al gezien?

Peugeot Expert 1.5 BlueHDI Premium 3-Per Carplay Camera Dodehoek Trekhaak
- 2020
- 122.126 km

Peugeot Expert 2.0 120PK Standard Asphalt | Automaat | Pack Look | Pack Comort NAV | Imperial |
- 2019
- 125.530 km

Peugeot Expert 2.0 BlueHDI 120pk Euro6 Lang Airco/2x Schuifdeur/Achterklep 08-2019
- 2019
- 216.506 km