Gereden: Nissan NV400

Nissan NV400
Nissan NV400Nissan NV400Nissan NV400Nissan NV400Nissan NV400Nissan NV400
Het is slim van Nissan om hun merknaam met grote letters op de flanken van deze testauto te plakken; het is de beste manier om de buitenwereld duidelijk te maken dat dit nu eens geen Renault Master of Opel Movano is. Tenzij zo'n NV400 recht op je af komt stormen. Dan herken je 'm meteen.

De nieuwe NV400: alleen de neus is anders! Maar dan ook wel flink anders dan bij de genoemde halfzusters. De grille en koplampen brengen de NV400 in lijn met de stoere jongen als de Navara en Pathfinder. Anders dan Opel en (vooral) Renault is Nissan in Nederland een kleine speler op bestelautogebied. Het merk heeft bijvoorbeeld nog geen specifiek op bestelautoklanten ingericht dealer-apparaat, zoals veel andere merken. Een kwestie van tijd, want Nissan is zeer ambitieus op het gebied van light commercial vehicles: per 2016 wil het de nummer 1 van de wereld zijn. Een uitdaging, vooral voor Europa.

Irritatie

Binnen het immense NV400-leveringsgamma is de testauto een behoorlijk luxueuze versie. Alle NV400's hebben een 2,3-liter viercilinder met 100, 125 of - zoals hier - 150 pk, want we rijden hem als 2.3 dCi 150 ACENTA Crew Van. Het koppel piekt bij deze versie op 350 Nm. Kracht is er voldoende en prettig is dat de motor met lage toerentallen draait waardoor het geluidsniveau beperkt blijft. De meerprijs ten opzichte van 125 pk-versie is duizend euro, en daarvoor geef je de NV400 vooral meer ademruimte op de snelweg. Het verbruik bewijst niettemin dat er onder de motorkap hard wordt gewerkt; zelfs met een lege laadruimte was ons praktijkverbruik niet beter dan 11,6 l/100 km.

De optionele gerobotiseerde automaat was ook aan boord. Terwijl hierover altijd veel klachten rondzingen, is de bak in een grote, zware bestelauto als deze een zegen. Zolang je kalm aan doet, en bak plus koppeling de tijd gunt om hun werk te doen, ben je maar wat blij dat het vele, vele schakelen en koppelen in stadsverkeer fijn aan jou voorbij gaat. Vervelend is alleen dat die robo-bak een echte betweter is. Wanneer je zelf op- of terugschakelt met het pookje, voel je de irritatie al ontstaan en maakt hij jouw schakelactie soms net zo hard weer ongedaan.

Een 3+4

De cabine is van het soort waarin je je als inzittende wat verloren kunt voelen: zeer, zeer groot en ergonomisch dik in orde. De zit is erg hoog - je kijkt haast bij een truck naar binnen. Ook achterin, als de NV400 (in Nederland) is verbouwd tot wat Nissan een Crew Van noemt. Hij transformeert dan tot een 3+4-zitter. En zelfs dan kan er nog minimaal 5,3 kuub aan lading achterin mee.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (23)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.