AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Gereden: Citroën DS3 Racing
71
De Citroën DS3 was absoluut een van de prettigste verrassingen van 2010. Leuk design, op allerlei manieren te personaliseren en ook nog een een fijn rij-ijzer. Dan kan een dikke ultrasportieve variant in de vorm van de gloednieuwe DS3 Racing alleen maar een weergaloze auto zijn toch? Toch?
Om een echt sportieve Citroën voor de geest te halen moeten je flink graven. De C2 VTS was nog wel grappig, maar verre van hardcore. En dat terwijl het Franse merk in het WRC de ene na de andere overwinning binnenhaalt. Maar nu is daar eindelijk weer eens een kanon waar we wat mee kunnen. De DS3 is onderhanden genomen de Racing-afdeling van Citroën (vandaar niet de wellicht voor de hand liggende naam DS3 Rally) en als zo'n aparte afdeling zich met een auto gaat bemoeien ontstaan meestal mooie resultaten. In dit geval leidde het tot een DS3 die flink verlaagd is en bovendien een grotere spoorbreedte gekregen heeft. De motor is de bekende 1.6 THP van PSA en BMW, maar met maar liefst 207 pk. Om deze vermogensstijging te bereiken, werd onder meer de turbo vervangen door een groter exemplaar. Dit merken we meteen: de bulk van de kracht heb je pas iets voor 3.000 tpm, en vervolgens kun je tot de toerenbegrenzer doorhalen zonder dat er sprake is van krachtverlies. De voorwielen hebben af en toe wel een beetje moeite met die vermogensstijging. In krappe bochten moet je niet vol je voet naar beneden gooien want dan wil de voortrein gaan schaatsen: een gebrek aan een sperdiff breekt de auto hier op. Dit zegt niet zozeer iets over de voortrein, maar alles over het snelheidspotentieel van de DS3 Racing. Met een 0-100 tijd van 6,5 seconden is het de snelst sprintende Citroen ooit en de vooral keiharde vering maakt dit tot een ouderwets hardcore hothatch die lak heeft aan de trend dat alles maar mainstream en comfortabel moet worden. De DS3 Racing is een zwaar verslavende gooi- en smijtauto die moeiteloos de strijd aan kan met de absolute toppers van het snelle B-segment: de Clio RS en de Mini Cooper S. En dat is beslist geen eenvoudige opgave.
Lees de volledige rij-impressie in AutoWeek 52 die woensdag 29 december verschijnt.
Lees de volledige rij-impressie in AutoWeek 52 die woensdag 29 december verschijnt.