Geen 0%-garantie nieuwe order Mitsubishi Outlander

Mitsubishi Outlander PHEV
De Mitsubishi Outlander PHEV blijft de Nederlandse gemoederen bezighouden door de zeer gunstige fiscale positie van de auto. Een update over de aantallen en de levertijd voor Nederland.

Mitsubishi boert momenteel extreem goed met de Outlander PHEV, omdat de auto voldoet aan de eisen voor 0 procent bijtelling. Daarvoor moet de auto wel voor 1 januari geregistreerd worden. Bij registratie in 2014 geldt namelijk zeer waarschijnlijk een tarief van 7 procent bijtelling. Dat betekent een bijtellingsbedrag van ongeveer 150 euro per maand.

Wij vingen via een bron berichten op dat het volledige Europese contingent Outlanders PHEV aan ons land is toegewezen. Dit zou gaan om wel tienduizend exemplaren. De hoogste tijd om dit te checken bij de importeur.

Een woordvoerder van Mitsubishi Nederland ontkracht dit: ""Deze berichten kloppen niet. Allereerst is het zo dat de productie in mei start en dat Mitsubishi nu nog niet weet hoeveel auto's het per maand kan maken. Een aantal is dus nog niet te noemen. Bovendien is het niet zo dat alle Outlanders PHEV aan Nederland zijn toegewezen, er is niet zoiets als een Europees contingent. Wel is het zo dat wij voorrang hebben, in andere Europese landen is de Outlander PHEV nog niet te bestellen."

De woordvoerder vervolgt: "Wat betreft de bijtelling: tot vorige week konden wij levering in 2013 garanderen, sinds woensdag doen we dat niet meer. Wie nu bestelt, heeft 'm zeer waarschijnlijk pas in januari of februari. Dan moet je weliswaar bijtelling afdragen, maar 150 euro per maand is nog altijd een schijntje voor zo'n SUV."

In januari waren er al 1.500 orders voor de Outlander PHEV en dat aantal is sindsdien nog flink gestegen. 2013 wordt voor Mitsubishi ongetwijfeld het beste jaar in Nederland sinds tijden.

PRIVATE LEASE Mitsubishi Outlander

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (43)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.