GAC presenteert Aion S

GAC Aion S

Het Chinese GAC heeft tijdens de thuiswedstrijd in Guangzhou de Aion S aan de wereld voorgesteld, een sedan volgestopt met autonome techniek.

In het Chinese Guangzhou is een grote autobeurs aan de gang en het is die show waar Guangzhou Automobile Group, beter bekend als GAC, de Aion S aan de wereld voorstelt. Hoewel de auto relatief productierijp oogt, bevindt het model zich volgens GAC nog in de conceptfase.

Studiemodel of niet, de Aion S is op papier veelbelovend. De gelikt gelijnde sedan heeft een wielbasis van 2,73 meter, een cw-waarde van 0,25 en staat op 19-inch lichtmetaal. Ledverlichting, een automatische parkeerfunctie, 360-graden camera's: het zit er allemaal op of aan. Interessanter is de autonome hardware die GAC heeft toegepast. Volgens het Chinese bedrijf moet de Aion S autonoom op 'niveau 4' rond kunnen gaan. Dat betekent dat de bestuurder alleen onder extreme omstandigheden hoeft te in grijpen.

De Aion S staat op een volledig elektrisch platform, dat GAC het 'GAC Electric Platform' heeft genoemd. In de bodem zit een een accupakket met een niet nader gespecificeerde capaciteit. Wel moet de auto volgens GAC zo'n 500 kilometer kunnen rijden (NEDC). Reken in de praktijk op zo'n 300 kilometer.

De productieversie van deze Aion S moet in april 2019 op de markt komen.

Lezersreacties (13)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.