Franse president: 'Koop Franse auto's!'
'Koop Franse auto's!' De boodschap van de kersverse Franse president Hollande was overduidelijk en al helemaal op een nationale feestdag als Quatorze Juillet (14 juli). Hollande maakte duidelijk dat opnieuw moet en zal worden onderhandeld met Peugeot-Citroën over het herstructureringsplan. Daarmee gaan vooralsnog 8000 banen verloren en moet een van de fabrieken sluiten.
President Hollande wil in elk geval dat de sociale gevolgen van de herstructurering van PSA tot een minimum beperkt worden. Verder liet hij weten dat zijn regering voor het eind van de maand met voorstellen komt om de autoindustrie te helpen. Onderdeel zouden prikkels zijn om het Franse volk te bewegen meer Franse auto's te kopen. En da's hard nodig ook, want de Peugeot alleen al verkocht in Europa de eerste vijf maanden van 2012 14,9 procent minder auto's dan in dezelfde periode vorig jaar, terwijl de gemiddelde daling van alle merken 'slechts' 7,3 procent was.
PSA heeft last van de economische crisis en kondigde in dat kader eerder al besparingen - wereldwijd - van een miljard euro aan. Voor datzelfde bedrag werden toen tegen 42% korting extra aandelen uitgegeven, waar GM op inhaakte en voor 7% eigenaar werd.
Voor Nederland leidden de maatregelen ook tot banenverlies en onder meer het sluiten van het Experience Center langs de A2 bij Breukelen en de realisatie van een gezamenlijke locatie voor de hoofdkantoren van Peugeot en Citroën.
( Afbeeldingen: Peugeot 505 Break brochures uit 1988 )
Lees ook

De Denza Z9 GT EV is duurder dan een Porsche Taycan

BYD’s Denza met Z9GT, D9-MPV en 1.500 kW-snelladen naar Europa

'Ioniq' wordt nog verder losgeweekt van Hyundai: Venus en Earth

Vergeet de EQB, zijn opvolger is de goed uitgerijpte GLB
