Fiat Tipo wint Autobest 2016-titel
'Italiaan is verstandigste keuze'
De Fiat Tipo mag zich voortaan 'The Best Buy Car of Europe in 2016' noemen. Volgens de jury bestaande uit leden uit 26 Europese landen - waaronder Nederland met jurylid Robert van Ginneken - is de Tipo de beste auto voor 'de gemiddelde Europese consument'.
In de verkiezing - die sinds 2001 door organisatie Autobest wordt gehouden - draait het allemaal om de auto die het meeste biedt voor zijn geld. Naast een fatsoenlijk prijskaartje zijn zaken als milieuvriendelijkheid, uitrusting en veiligheid eveneens belangrijke onderdelen.
De Fiat Tipo moest het in de laatste ronde opnemen tegen de Honda HR-V, Hyundai Tucson, Mazda CX-3 en Opel Astra. De Tipo wist in totaal 1.492 punten binnen te harken, 8 stuks meer dan de Opel Astra die daarmee op de tweede plaats eindigde. De Tucson kon rekenen op een derde positie. De HR-V werd vierde en de CX-3 eindigde op plek vijf.
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Fiat Tipo 1.4 16V Lounge 4-drs / AIRCO / NAVI / TREKHAAK / NW-STAAT / 116dkm
- 2016
- 116.922 km

Fiat Tipo 1.0 FireFly 100 PK | City Sport | Carplay | Camera | 17"
- 2021
- 57.659 km

Fiat Tipo 1.4 16V Lounge | Parkeersensoren | Cruise control | Navigatie | Multifunctioneel stuur
- 2017
- 101.824 km
Lees ook

Fiat Tipo 1.6 MultiJet 16V – 2017 – 272.663 km – Klokje rond

De Fiat Tipo is bijna uitgestorven, maar deze is er nog! - In het Wild

Nuchtere stationwagons voor €15.000: occasiondubbeltest Opel Astra vs. Fiat Tipo

Praktijkervaring Fiat Tipo: eigenaren over hun praktische middenklasser
