Fiat Tipo Sedan van Nederlandse prijslijst

'Nederland is geen sedanland'

Fiat Tipo
Na zo'n twee jaar zet de Nederlandse Fiat-importeur een streep door de Tipo Sedan, zo blijkt uit een duik in het leveringsgamma van Fiat.

Slechts twee jaar mocht de in Turkije geproduceerde Tipo Sedan het op de Nederlandse markt proberen, maar een succes is het niet geworden. De sedan verscheen in april 2016 op de Nederlandse markt en in dat jaar gingen slechts 172 exemplaren over de toonbank. Sinds januari vorig jaar is de Tipo ook als hatchback en als stationwagon leverbaar.

Een zegsman van Fiat Nederland zegt tegen AutoWeek dat de hatchback en de stationwagon gewoon leverbaar blijven. Het vertrek van de Tipo Sedan zou er simpelweg mee te maken hebben "dat Nederland geen sedanland is". Het aandeel van de sedanversie in de verkoopmix van de Tipo is volgens de importeur dan ook marginaal te noemen. In 2018 gingen in totaal 811 Tipo's over de toonbank. Het gros daarvan is dus een hatchback of stationwagon.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (80)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.