Fiat Chrysler Automobiles heeft in het eerste kwartaal de omzet licht zien dalen vanwege negatieve wisselkoerseffecten. De nettowinst van de Amerikaans-Italiaanse autofabrikant ging wel sterk omhoog, mede dankzij de belastingverlagingen in de Verenigde Staten.
De omzet daalde in vergelijking met vorig jaar met 2 procent tot 27 miljard euro. De wereldwijde verschepingen van auto's stegen met 5 procent tot 1,2 miljoen. Vooral dochtermerk Jeep deed het goed met een stijging van 37 procent. De nettowinst kwam uit op 1 miljard euro, een toename met 59 procent. Fiat Chrysler zag als gevolg van het terugbrengen van de schuldenlast ook zijn financieringskosten dalen .
De verwachtingen voor heel 2018 werden bevestigd. Daarbij wordt onder meer gerekend op een omzet van circa 125 miljard euro en een nettowinst van 5 miljard euro.
79
Bekijk reacties






