AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Elektro-eend is los: Citroën Revolte
28
Met deze Revolte presenteert Citroën een plug-in hybride die tevens een hommage is aan de oude 2CV.
Het was al een tijdje duidelijk dat Citroën met een 'nieuwe' eend zou komen. De laatste weken teasete het merk door steeds iets meer te laten zien, en vorige week lekte - iets minder volgens de planning - deze conceptcar al uit. Nu hebben we officiële informatie, zij het summier. De Revolte betreft een plug-in hybride, die zowel door de verbrandingsmotor als door een elektromotor kan worden aangedreven. De accu's van de auto kunnen bovendien extern worden opgeladen. Wat voor verbrandingsmotor de auto heeft en hoeveel vermogen de twee motoren hebben, is vooralsnog niet bekend.
Citroën heeft het design van de auto gebaseerd op dat van de klassieke 2CV. Volgens de laatste mode is de showauto van Citroën voorzien van zogeheten zelfmoorddeuren – achterportieren die naar achteren open klappen. De achterruit is geïntegreerd in het dak. En een ander opvallend detail is dat de stoel van de achterpassagier achterwaarts is geplaatst. Bovendien is de auto volgens Fransen: "licht, zuinig, vernuftig, innovatief én de auto van de toekomst, net als de 2CV".
PRIVATE LEASE Citroën
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?
Lees ook
Mijn eerste auto

Om goedkoop te kunnen slapen tijdens huwelijksreis van drie maanden kocht Marcel deze Besteleend
Vergelijkende test

De Citroën ë-C5 Aircross is goed maar de Toyota bZ4X en de Kia EV5 blijken nog beter

Citroën Ami Super Service (1975) - Klokje rond klassiek
Vraag en Antwoord

'De lak bladdert van mijn Citroën C4 uit 2008, het ziet er niet uit, is daar iets aan te doen?'




