Duitse Kamer van Koophandel fel tegen tolplan

Autobahn A7 bij Hannover (foto: ANP)
De directeur van de Duitse Kamer van Koophandel is fel gekant tegen het plan van verkeersminister Alexander Dobrindt om vanaf 2016 in de Bondsrepubliek tol te heffen op alle wegen.

Volgens de topman, Martin Wansleben, zorgt invoering voor problemen met de buurlanden. Hij vreest dat ze met soortgelijke regelingen op de proppen komen voor Duitse voertuigen. ,,De verwachte inkomsten rechtvaardigen invoering niet", zegt Wansleben.

Verkeersminister Dobrindt verwacht dat een vignet per jaar gemiddeld 88 euro per auto gaat kosten. Over de gehele regeringsperiode moet dit 2,5 miljard euro in het laatje brengen. Ook in ons land klinkt scherpe kritiek op het tolplan. Verkeersminister Melanie Schultz wil van eurocommissaris Siim Kallas weten of het in strijd is met het Europees recht.

Lezersreacties (24)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.