Duitse auto-industrie haalt laadpaal-doel twee jaar eerder
Ook Ionity op stoom
De Duitse auto-industrie sprak een jaar geleden af om voor 2022 minimaal 15.000 laadpalen te realiseren bij de eigen fabrieken, dealers en andere panden. Dat doel is nu al bereikt.
Het Verband der Automobilindustrie (VdA) deed deze toezegging als onderdeel van een heel pakket aan maatregelen om elektromobiliteit een boost te geven in Duitsland. Dat het hard kan gaan, wordt nu wel aangetoond: Auto-medienportal meldt dat de 15.000 laadpunten er nu al staan, na één van de drie daarvoor uitgetrokken jaren.
Het gaat zoals gezegd niet om openbare laadpalen, maar om palen die op terreinen van de fabrikanten zelf staan. Daarbij valt te denken aan fabrieken, maar ook kantoren en dealerbedrijven. Dat het snel gaat is op zichzelf niet zo verwonderlijk. Het eerste wat een dealer doet na de introductie van een elektrisch model, is immers het installeren van een reeks laadpalen.
Ook buiten de terreinen van automerken is de opbouw van het laadnetwerk echter lekker op stoom bij onze oosterburen. De Duitse autobouwers hebben zichzelf voor snelladers verenigd in Ionity, waartoe onder meer ook Hyundai behoort. In Europa zijn er inmiddels 305 snellaadpunten van Ionity gerealiseerd, meldt Auto-medienportal. Het voorlopige doel, 400 stuks, moet al volgend jaar worden gehaald. 101 daarvan moeten tegen die tijd in Duitsland zelf te vinden zijn. Daarvan zijn er al 94 in gebruik, terwijl er voor de jaarwisseling nog eens zes bij moeten komen. In Nederland moeten we het volgens de Plugshare-app momenteel met negen Ionity-vestigingen doen.
In Duitsland zijn diverse initiatieven om de EV populairder te maken. Zo was er al een flinke aanschafpremie en moet er een snellader komen bij ieder tankstation.