DS breekt belofte met bijzonder futuristisch interieur
Toch nog schermen
DS stelt zich voor hoe het interieur van de (niet eens zo verre) toekomst eruitziet. Met de 'M.i. 21 Manifesto' geheten ontwerpstudie slaat het een bijzondere weg in, al blijft DS niet helemaal trouw aan zijn eigen doelen.
DS-ontwerper Thierry Métroz kwam een jaar geleden met de opvallende uitspraak dat het doel van DS is om alle schermen op den duur uit zijn interieurs te bannen. "Dat zorgt voor een flinke uitdaging, want we moeten op de één of andere manier de bestuurder wel van informatie voorzien", zo verklaarde hij destijds. Dat is in elk geval nog niet gelukt bij de hier getoonde nieuwe ontwerpstudie, die de bijzondere naam M.i. 21 Manifesto draagt. In dit 'DS-interieur van het jaar 2030' treffen we zonder meer nog schermen.
'Innovatieve projectie'
Toch blijken het niet helemaal loze woorden te zijn geweest. In het forse en licht gebogen paneel over de hele breedte van het dashboard lijk je weliswaar een immens scherm te zien, maar dat is het volgens DS niet. Het gaat om een paneel waarop 'op innovatieve wijze' een projectie is te zien. Het is dus geen scherm pur sang.
Als je de projectie uit, blijft er volgens DS een sierlijk paneel over dat een doorkijkje geeft naar de 'materialen die erachter zitten'. DS herhaalt hierbij nog maar eens zijn anti-schermenhouding: "De race om het grootste scherm of het grootste aantal schermen is een sterke trend bij alle fabrikanten, maar eenmaal uitgeschakeld hebben deze schermen geen echte esthetische waarde. Het idee is om technologie te vinden die de verwachte informatie geeft zonder in te boeten aan kwaliteit en zintuiglijke aantrekkingskracht." Wat DS laat zien bij de M.i. 21 Manifesto is zo'n mogelijke oplossing.
Nog drie schermen
Zoals gezegd ontkomt DS niet aan het toevoegen van wat conventionelere aanraakgevoelige schermen om functies te bedienen en om informatie te tonen. Zo zitten in de uiterste hoeken van het dashboard aan weerskanten schermen die het beeld van de digitale zijspiegel tonen, maar zo te zien ook nog de mogelijkheid bieden om met de hand de klimaatregeling op te roepen en aan te passen. Verder laat de boel zich vooral met de stem bedienen of met het uit de middenarmsteun stekende glazen paneel.
Waar is dan dat derde scherm? Nou, in het bijzondere stuurwiel zit een digitaal instrumentarium. Dat draait dus mee, in bochten is het aflezen ervan wellicht enigszins een uitdaging. Ook bijzonder is het rijtje aanraakgevoelige toetsen links van de bestuurder voor de bediening van de ramen en de deurvergrendeling.
DS benadrukt dat het hier om een manifest gaat en niet om het interieur van een concept-car. Dat betekent allerminst dat onderdelen hiervan niet in toekomstige productiemodellen kunnen terugkeren. De toon is in elk geval alvast gezet voor de toekomst van DS-interieurs.
PRIVATE LEASE DS
Had je deze auto's al gezien?

DS 3 E-Tense Performance Line 54 kWh Navigatie | Climate | Camera | LM Velgen | Long Range 54 KWh
- 2023
- 24.610 km

DS 7 1.6 PureTech So Chic Garantie Pano 360 Camera Leder Carplay Adoptieve Cruise Lane Clima Navi Led Dab Rijklaar
- 2019
- 69.927 km

DS 3 two tone 1.2 PureTech Performance Line+
- 2021
- 61.809 km