Drie Europese Stellantis-fabrieken dicht door staking

Vooral 'busjes' geraakt

Stellantis Luton fabriek

Ellende bij Stellantis: drie Europese fabrieken moeten voor meerdere dagen de deuren sluiten wegens een staking bij een toeleverancier.

Het gaat om de Franse fabrieken in Poissy en Hordain, plus een fabriek in het Britse Luton. Poissy bouwt de DS 3 en de Opel Mokka, in de andere twee faciliteiten lopen de middelgrote bestelbussen van de band. Die worden verkocht als Opel, Citroën, Peugeot, Vauxhall (VK) en Fiat, maar ook onder de vlag van het buiten Stellantis opererende Toyota.

De tijdelijkse sluiting is volgens Reuters het gevolg van een staking bij MA France, een toeleverancier die verantwoordelijk is voor gestantste stalen onderdelen. Bij MA France zouden ze daarmee vast een voorproefje nemen op een eventuele verplaatsing van een deel van de Stellantis-producten naar Polen, waar het bedrijf kennelijk voor vreest. Stellantis is in gesprek met de stakers en hoopt uiteraard dat de boel binnenkort weer kan worden opgestart.

Lezersreacties (3)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.