Dit is de snelst sprintende elektrische auto ter wereld

Ambitieuze luchtfietserij?

Ararkis Sandstorm
Ararkis SandstormArarkis SandstormArarkis SandstormArarkis SandstormArarkis SandstormArarkis SandstormArarkis Sandstorm

Maak kennis met wat volgens zijn scheppers de snelste elektrische auto ter wereld moet zijn. Dit is de Sandstorm van Ararkis Automobili. Al in slechts 1,5 tellen moet het elektrische superlatief vanuit stilstand een snelheid van 100 km/h kunnen bereiken.

De Pininfarina Battista heeft de titel 'snelst accelererende productieauto ter wereld' op zijn naam staan. Al in een bizarre 1,79 seconden moet dat zustermodel van De Rimac Nevera vanuit stilstand de 100 km/h bereiken. Daarmee is de Battista nipt sneller dan de auto waarop hij is gebaseerd. Als het aan Ararkis Automobili ligt, geeft deze Sandstorm geheten exoot, die vooralsnog enkel uit een uitgebreide reeks digitale eentjes en nulletjes bestaat, zowel de Nevera als de Battista straks het nakijken.

De Ararkis Sandstorm moet volgens het in Londen gehuisveste bedrijf namelijk de 0-100-sprint in slechts 1,5 seconden kunnen voltooien. Zijn geschatte topsnelheid: 300 km/h. In de bodem zit een 115 kWh batterij, volgens Ararkis goed voor een elektrisch bereik van 500 kilometer.

Is de Ararkis Sandstorm vooralsnog niets dan ambitieuze luchtfietserij? Het lijkt er tot op zekere hoogte op. Het lijkt niet waarschijnlijk dat de Sandstorm al daadwerkelijk bestaat. Toch geeft Ararkis al informatie over zaken als garantie en uitrusting. Zo zou het acht jaar garantie geven op de batterij en vier jaar op de rest van de auto. Ook moet de Sandstorm worden uitgerust met een 'grensverleggend audiosysteem van Bose' en 'een groot lcd-aanraakscherm'. De stoelen zouden moeten zijn vervaardigd uit 'premium materialen', zoals met koolstofvezel versterkte kunststof en alcantara. Meer verwennerij zou in de vorm komen van 'een cruisecontrol-systeem' en een 360-gradencamera.

Ararkis zegt dat het twintig exemplaren van de Sandstorm gaat produceren. De elektrische hypercar moet omgerekend 1,86 miljoen euro kosten. Zelfs áls de auto daadwerkelijk komt en je het geld ervoor hebt, zul je hem waarschijnlijk niet kunnen kopen. Volgens Ararkis is de auto alleen 'op exclusieve uitnodiging' te bestellen. "Ararkis Hypercars begrijpt de waarde van exclusiviteit. Met slechts twintig te produceren exemplaren van de Sandstorm wordt de hypercar een droom voor verzamelaars: een zeldzaam juweeltje in een zee van traditionele hypercars, die vaak grotere productieruns hebben. Deze beperkte productie vergroot de aantrekkingskracht van de Sandstorm, waardoor hij niet alleen een krachtig voertuig wordt, maar ook een begeerd stukje autokunst." Prachtig stukje proza. Meer enthousiaste taalkunst: "De ongeëvenaarde acceleratie, innovatieve elektrische aandrijflijn, toewijding aan duurzaamheid, esthetische fusie en exclusiviteit van de Sandstorm positioneren Ararkis als een echte pionier op het gebied van hypercars. Terwijl de autowereld evolueert, neemt Ararkis Hypercars het voortouw en bewijst het dat de toekomst van snelheid en stijl niet gebonden is aan traditie, maar wordt gedefinieerd door innovatie."

Lezersreacties (45)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.