Deze Audi 80 zet je met beide benen op de grond - Liefhebber gezocht

Terug naar de basis

Audi 80

We gaan terug naar de tijd waarin Audi's nog enorme overhangen, niet-meegespoten bumpers en raamslingers hadden. Terug naar de basis, met een heerlijk eenvoudige Audi 80 uit 1988.

Zo uitgesproken als veel Audi's tegenwoordig zijn, zo bescheiden is deze Audi 80. Ontwapenend, zo ingetogen als dit exemplaar voor de dag komt. Oranje knipperlichten, zwarte bumpers die scherp contrasteren met de witte lak, wieldoppen; ja, deze 80 stamt uit een tijd waarin uitstraling iets minder belangrijk was. Sympathiek, toch? De spoiler op de achterklep valt enigszins uit de toon bij al die bescheidenheid. In het interieur spotten we overigens ook nog wat relatieve weelde, want er zitten sportievere zetels in, dan de 80 destijds standaard had.

Die extra zijdelingse steun heb je waarschijnlijk niet heel snel nodig, want echt een scheurneus is deze 80 bepaald niet. Hij heeft weliswaar niet de kleinste motor van dat moment, maar de 75 pk sterke 1.8 is gekoppeld aan een automaat. Dat haalt de gang er aardig uit. We hebben hier echt enigszins een oudeheren-80 te pakken en dat verklaart waarschijnlijk ook waarom er pas krap 80.000 km op de teller staat. Hij heeft ook maar één particuliere eigenaar gehad. Kortom, dit is er echt weer zo eentje die dankzij een rustig bestaan knap oud is geworden.

Audi 80

Audi 80.

Helemaal smetteloos is de Audi helaas niet. Als je wat langer naar de neus kijkt, zie je dat het één en ander niet helemaal recht hangt. Mogelijk is het klein leed, maar het zou kunnen dat de 80 een tik heeft gehad. Dat is dus zeker iets om scherp op te zijn als je naar deze auto gaat kijken. Laat je dan meteen even weten welke cassettebandjes er in het dashboard liggen?

Lezersreacties (44)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.