De heftigste Lancia die nooit gekomen is, komt nu alsnog

Wel vierwielaandrijving, maar niet zwaarder

Kimera 038
Kimera 038Kimera 038Kimera 038Kimera 038Kimera 038Kimera 038Kimera 038Kimera 038Kimera 038Kimera 038Kimera 038

De Lancia Rally 037 is samen met de heftige rallyversies van de Stratos en Delta misschien wel het meest spraakmakende rallykanon van Lancia ooit. De Rally 037 gaf het stokje uiteindelijk door aan de Delta en dus is de 037 zelf als zodanig niet verder doorontwikkeld, hoewel er aan een '038' werd gewerkt. Het Italiaanse Kimera Automobili gaat nu door waar Lancia zelf ooit was gebleven. Dit is de Kimera 038!

De Lancia Rally 037 staat min of meer bekend als ‘de laatste rallyauto zónder vierwielaandrijving’. Lancia hield met dit spectaculaire kanon lang vast aan de achterwielaandrijving waarmee het zo succesvol was geweest en stapte pas met de komst van de Delta over op een vierwielaangedreven platform.

Kimera Automobili presenteerde al in 2021 een prachtige, restomod-achtige remake van de 0037, met achterwielaandrijving dus. Die Kimera EVO37 krijgt nu een vervolg: de Kimera EVO38. Het grootste verschil: de ‘38’ heeft de vierwielaandrijving die de echte Lancia Rally 037 nooit kreeg. Optisch zijn er ook wat verschillen. Zo zijn de achterschermen op nog wat brutere wijze uitgebouwd, zodat er naast de achterlichten een extra opening ontstaat. Ook zien we links en rechts wat extra koelopeningen, maar in de basis is en blijft het Kimera-speeltje toch overduidelijk een moderne reïncarnatie van de ‘Tipo 151’ uit de jaren tachtig.

Om niet onnodig hyperzeldzame en dure 037’s aan hun einde te brengen, gebruikt Kimera de Lancia Beta Montecarlo – ook met middenmotor – als basis. Van die Montecarlo is optisch helemaal niets meer over, al staat de oorspronkelijke Lancia-viercilinder naar verluidt wel aan de basis van het tot dik 500 pk opgepompte turboblok dat midscheeps in de Kimera ligt. Een handgeschakelde bak verdeelt de aandrijfkrachten over alle wielen, aan een sequentiële transmissie met schakelflippers wordt nog gewerkt. Interessant is dat de EVO38 volgens zijn makers ongeveer even licht is als de achterwielaangedreven EVO37: krap 1.100 kg. Ter compensatie van de extra aandrijfas gebruikt Kimera elders in de auto meer lichte materialen, zoals het hier en daar ook zichtbare koolstofvezel.

Van de oorspronkelijke Lancia 037 bestond trouwens ook een straatversie, dus de voor de straat bedoelde Kimera is nog best historisch verantwoord. En exclusief: geheel in lijn met de typeaanduiding komen er slechts 38 exemplaren.

PRIVATE LEASE Lancia

Lezersreacties (19)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.