De Alfa Romeo 155 is zeldzamer dan je wellicht denkt - In het Wild
Ruw exemplaar
In de jaren 90 wist Alfa Romeo veel meer mensen naar de dealer te trekken dan nu. Daarin speelde de Alfa Romeo 155 een grote rol. Zo veelvoorkomend als hij toen was, zo zeldzaam is hij nu.
De Alfa Romeo 155 had in zijn tijd de nodige concurrentie van échte verkoopknallers als de Opel Vectra, Ford Mondeo en Volkswagen Passat, maar relatief gezien wisten de Italianen er nog redelijk wat Nederlanders warm voor te maken. In 1994, het beste verkoopjaar, gingen er 2.738 over de spreekwoordelijke toonbank. Met opvolger 156 ging het nog een stuk vlotter, maar toch zag je in zijn tijd de 155 best vaak rijden. Tegenwoordig niet meer. Bedenk je maar eens wanneer je er voor het laatst eentje hebt gezien; de kans is groot dat je het je niet meer kunt heugen.
Niet gek, want volgens onze gegevens zijn er nog geen 100 stuks met een geldige apk over in ons land. Er staan er nog wel wat meer op kenteken, maar of die ook ooit weer de openbare weg op gaan ... Deze zwarte uit 1993 is er in elk geval nog wél bij. AutoWeek-forumlid HarmenA liep 'm onlangs tegen het lijf en deelde deze twee foto's ervan. Het is een 155 zoals ze indertijd bij bosjes op de weg kwamen, want het is de gangbare 1.7 TS, waarbij die twee letters natuurlijk voor twin spark staan. Met 116 pk vermogen was die destijds goedkoopste 155 al heel prima bedeeld.
Het is een lekker bescheiden exemplaar, maar het lijkt erop dat één van zijn tot nu toe tien eigenaren liever een wat sportiever ogende 155 wilde. Er zijn namelijk wielen van een 146 Ti onder gezet. Die staan 'm niet slecht, maar laat de Originalpolizei het maar niet zien. Zijn er meer minpuntjes? Jazeker. Het bestuurdersportier oogt opvallend dof, er zit een nare kras linksachter op de auto en de linker zijspiegel is ooit gedoneerd door een paarse 155. Het is dus een beetje een ruw plaatje al met al, maar het is allang leuk dat deze in elk geval nog gewoon in gebruik is! De huidige eigenaar kreeg de Italiaan krap twee jaar geleden in bezit. Wie weet zijn er nog plannen om 'm wat op te frissen.
Signalement
Merk | Alfa Romeo |
---|---|
Model | 155 1.7 Twin Spark |
Carrosserie | 4-deurs, sedan |
Transmissie | 5 versnellingen, handgeschakeld |
Aandrijving | voorwielaandrijving |
Nieuwprijs | € 17.471 |
Specificaties
Brandstof | benzine |
Motor | 4-cil. in lijn |
Cilinderinhoud | 1.749 cc |
Maximaal vermogen | 85 kW / 116 pk bij 5.800 tpm |
Maximaal koppel | 146 Nm bij 3.500 tpm |
Inhoud brandstoftank | 63 l |
Lengte / breedte / hoogte | 4.443 mm / 1.700 mm / 1.440 mm |
Wielbasis | 2.540 mm |
Massa leeg | 1.220 kg |
Laadvermogen | 550 kg |
Aanhangermassa geremd / ongeremd | 1.300 kg / 600 kg |
Banden | 185/60HR14Prijzen |
Topsnelheid | 191 km/h |
Acceleratie 0-100 km/h | 11,8 s |