Compleet nieuwe Daihatsu Move
In 1997 durfde Daihatsu het aan om de eerste generatie van de Move (L600) - die in 1995 in het thuisland werd geïntroduceerd - ook naar Europa te halen. De eigenwijze kei-car zocht de ruimte op in de hoogte en deelde een groot deel van z'n genen met de Cuore van die tijd. Ook generatie twee (L900) deed ons land aan, maar wegens tegenvallende verkoopcijfers trok de Nederlandse afdeling van Daihatsu in 2003 de stekker uit de Move-import.
In Japan is de carrière van de kei-car natuurlijk voortgezet. Generatie drie verscheen in 2002, nummer vier in 2006 en nu is aan de levensloop van de vijfde serie Move een einde gekomen. Deze week is alweer de zesde generatie gepresenteerd, een auto waar Subaru met de Stella ook weer een versie van heeft.
Daihatsu belooft dat de algehele stijfheid van de Move behoorlijk is verbeterd en door betere isolatie is het in het binnenste tot 20 procent stiller. De guitige Japanner is beschikbaar met zaken als parkeersensoren, gordijnairbags en navigatie. Net als de vorige generaties is ook de nieuwe Move beschikbaar met voor- en vierwielaandrijving. Die eerste moet in combinatie met de 660 cc grote driecilinder een verbruik van 3,2 l/100 km kunnen halen. De versie met turbo en voorwielaandrijving blijft op 3,7 l/100 km steken.
Uiteraard is er ook weer een lekker dik aangeklede Custom-versie beschikbaar, een stoer ogend modelletje dat met z'n sportievere snoet en bilpartij het jongere publiek voor zich moet winnen.