"Chrysler twee weken op zwart"

Chrysler kantoor
In juli stopt Chrysler twee weken lang met alle werkzaamheden. Alleen de aller-essentieelste bedrijfsonderdelen die nodig zijn om het bedrijf aan de gang te houden, blijven aan het werk.
Chrysler heeft vorig jaar een verlies geboekt van 1,6 miljard dollar. Onlangs is het bedrijf overgegaan in de handen van investeringsmaatschappij Cerberus. Dat doet er alles aan om geld te besparen. Daarom stopt Chrysler er in juli twee weken mee. In de weken van 7 en 14 juli worden alle werkzaamheden gestaakt. Dat meldt persbureau Reuters.
De grote man van Chrysler, Tom Nardelli, geeft in een e-mail aan de medewerkers aan dat de verplichte vakantie nodig is om de productiviteit omhoog te krijgen en de efficiëntie van het bedrijf te laten toenemen.
Chrysler heeft de afgelopen tijd al 44.000 flexwerkers aan de kant gezet en er is flink gesneden in het modellenpalet. Ook is een ontwerpstudio gesloten die al sinds de jaren '80 functioneerde. Bovendien wil het voorlopig nog niet erg vlotten met de verkopen. In de VS liep de afzet in de eerste twee maanden met dertien procent terug.  

Lezersreacties (17)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.