Chrysler blijft het goed doen in VS
Analisten hielden rekening met een verkoopgroei van 16 procent.
Andermaal zag Chrysler dat een groot aandeel van de verkoopplus voor rekening kwam van zijn merken Jeep en Ram. Het aantal Jeeps dat aan de man werd gebracht, verdubbelde bijna in vergelijking met een jaar eerder. De pick-uptruck van Ram werd 30 procent meer verkocht.
Naast Chrysler zag ook Nissan de verkopen de afgelopen maand toenemen. De Japanse autofabrikant meldde een verkoopplus van 18,5 procent, waar analisten rekenden op een groei van 17 procent.
In tegenstelling tot de verkoopplussen van Chrysler en Nissan wist Ford niet te profiteren van de groeiende vraag naar auto's in de Verenigde Staten. De verkopen van Ford gingen met 2,7 procent naar beneden. Eerder gaf het Amerikaanse concern een winstwaarschuwing af vanwege moeizame omstandigheden in Europa en Zuid-Amerika.
General Motors, de grootste Amerikaanse autofabrikant, deed het daarentegen juist wel goed met een verkoopstijging van 19,4 procent. Het Japanse Toyota zag de Amerikaanse verkoop met 1,7 procent groeien.
Zet de stijgende lijn met betrekking tot de totale verkopen overigens door, wat analisten over het algemeen verwachten, dan wordt 2014 het beste jaar voor de autoverkopen in de VS sinds 2006.
Lees ook

Noé (22) kocht als eerste auto meteen een hot hatch, deze Peugeot 206 GTI. Mooie score!

Hyundai-CEO: ’Globalisering is helemaal over’

Op de foto’s zie je niet dat deze keurige Volkswagen Corrado al 439.000 km op de klok heeft

'BMW iX3 vs BMW M2 CS: allebei top, maar compleet anders' - podcast
