China en Duitsland willen dialoog met Trump over importtarieven

'Handelsoorlog voorkomen'

BMW iX3 Shengden

China en Duitsland willen gesprekken voeren met de komende Amerikaanse president Donald Trump om een wereldwijde handelsoorlog te voorkomen. De twee grote exportlanden reageren daarmee op het dreigement van Trump om direct na zijn aantreden in januari een extra importtarief van 10 procent in te voeren op Chinese goederen, waaronder auto's.

Donald Trump wil stevige importheffingen voor producten uit China, bovenop de onder meer al bestaande hoge heffingen voor auto's uit dat land. Ook wil hij dat Mexico en Canada een heffing van 25 procent betalen voor al hun producten die de Amerikaanse grens over gaan. Dat maakte Trump bekend op Truth Social. In Mexico is ook veel auto-industrie en veel van de daar gebouwde auto's gaan naar de Verenigde Staten. Met de importheffingen wil Trump China, Mexico en Canada dwingen om de drugssmokkel en de asielstroom naar de Verenigde Staten te stoppen.

"In principe staan ​​we open voor het onderhouden van dialoog en communicatie", zei een woordvoerster van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken op de vraag of Beijing al contact had opgenomen met Trumps team voor gesprekken. Eerder verklaarde de Chinese ambassade in Washington al dat niemand een handelsoorlog wint en dat China stappen heeft gezet om het drugsprobleem aan te pakken. De Duitse minister van Economie Robert Habeck verklaarde dat de tariefdreiging van Trump "serieus moet worden genomen". Hij vindt dat Europa en Duitsland gesprekken moeten voeren om een ​​mogelijke handelsoorlog te voorkomen, "waarin iedereen verliest".

Ook de hoge buitenlandvertegenwoordiger van de EU, Josep Borrell, waarschuwt voor een handelsoorlog. "Als iedereen tarieven aan iedereen gaat opleggen, zal dit reacties uitlokken", zei Borrell aan de zijlijn van een G7-vergadering van ministers van Buitenlandse Zaken in Italië. Als Trump een nieuwe handelsoorlog wil beginnen, zal dat volgens hem voor iedereen problemen opleveren, te beginnen voor de Amerikanen zelf. Borrell, die als buitenlandchef op 1 december wordt opgevolgd door Kaja Kallas, zei wel dat de EU klaarstaat om tegenmaatregelen te nemen.

Lezersreacties (30)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.