Charge komt met elektrische vrachtwagens

Vrachtvervoer met stekker in 2017

Charge trucks
Het in het Verenigd Koninkrijk gevestigde Charge is voornemens om volgend jaar elektrische vrachtwagens te verkopen. Vandaag toont het innovatieve merk zijn eerste product.

Charge, sponsor van Formule E, is een bedrijf van zakenman Denis Sverdlov en zojuist heeft de beste man een digitale versie de eerste elektrische vrachtwagen van zijn merk gepresenteerd.

Charge is van mening dat de vrachtwagens die momenteel door steden rijden "onacceptabel" zijn. Het bedrijf gaat er prat op dat zijn reeks elektrische vrachtwagens voor nagenoeg elk bedrijf bereikbaar zal zijn, wat wijst op een relatief laag prijskaartje. De vrachtwagens moeten 'over the air' up te daten zijn, iets dat we momenteel ook bij Tesla zien. Bovendien moeten de nieuwelingen klaar zijn om autonoom door het verkeer te gaan. Of volledig autonome techniek aan boord is, valt nog te bezien. De vrachtwagens moeten zo'n 160 kilometer elektrisch kunnen rijden. Charge spreekt ook over een 'dual mode' waarmee de actieradius wordt vergroot naar ruim 800 kilometer dankzij de aanwezigheid van een range-extender.

Charge maakt de lezer overigens lekker met bijzondere cijfers. Zo zou één persoon slechts 4 uur nodig hebben om een complete Charge-vrachtwagen te produceren. Dat zou betekenen dat "[...] tien man verspreid over twee diensten per dag 10.000 vrachtwagens kunnen maken". Volgend jaar zal "[...] de eerste van vele fabrieken openen". We wachten af hoe deze nu nog toekomstmuziek volgend jaar in de oren zal klinken.

Lezersreacties (39)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.