'CDA overweegt steun 130 km/h in te trekken'

130 km/u km/h | Foto: ANP
De plannen van minister Schultz van Haegen om op veel meer snelwegen in Nederland een maximumsnelheid van 130 km/h in te voeren, dreigen spaak te lopen. Het CDA overweegt namelijk de steun voor de plannen in te trekken.

Het CDA twijfelt aan de resultaten van een onderzoek dat Schultz van Haegen presenteerde over de gevolgen voor de verkeersveiligheid. Volgens de partij vallen er meer verkeersslachtoffers op wegen met een maximumsnelheid van 130 km/h dan de bewindsvrouw ons doet geloven.

CDA-Kamerlid Sander de Rouwe meldt ons: "Het is niet zo dat het CDA tegen een verhoging van de maximumsnelheid naar 130 km/h is. We stellen wel als eis dat het aantal verkeersslachtoffers niet mag stijgen en het milieu moet ook niet extra belast worden. Op diverse trajecten worden maatregelen genomen om dit te bewerkstelligen. Maar die veiligheidsbevorderende maatregelen zijn soms pas over een paar jaar voltooid. Zolang die maatregelen nog niet zijn uitgerold en de verkeersveiligheid in het gedrang komt, zijn we wel tegen 130."

Als het CDA z'n steun voor de plannen van de minister intrekt, is er geen meerderheid meer voor 130 km/h en komt de hogere maximumsnelheid er niet. Minister Schultz van Haegen meldde eerder dat de proef met 130 km/h als maximumsnelheid op een aantal Nederlandse wegen een succes is. Daarom wil de bewindsvrouw een maximumsnelheid van 130 km/h op 60 procent van de Nederlandse wegen invoeren.

Lezersreacties (192)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.