Cadillac wil model onder ATS

Cadillac ATS
Momenteel is de ATS de meest compacte Cadillac die je mee naar huis kunt nemen. Als we de Amerikaanse media mogen geloven, kunnen we over een paar jaar een kleinere Caddy verwachten.

Dat blijkt uit berichtgeving van Car and Driver, dat gesproken heeft met marketing-chef Uwe Ellinghaus. De Cadillac-verkopen zijn momenteel niet al te best, een een compacter model zou uitkomst moeten bieden.

Ellinghaus zegt dat het nog een hele opgave wordt om te kiezen tussen voor- en achterwielaandrijving. "Als we alleen op een lage vanafprijs uit zijn, moeten we nu nog voor voorwielaandrijving kiezen", zegt Ellinghaus. Dat lijkt toch niet te zijn wat Cadillac wil. "Al onze concurrenten kiezen steeds vaker voor voorwielaandrijving, wellicht is het in de toekomst juist aantrekkelijk om voor een achterwielaangedreven auto te gaan."

Ellinghaus zegt verder dat het voor de consument waarschijnlijk niet uitmaakt of hij een voor- of achterwielaandrijver koopt. Al kan alleen een achterwielaandrijver de juiste proporties meekrijgen. "Ook z'n rijeigenschappen zijn beter, al zal de consument niet direct weten dat dat door z'n achterwielaandrijving komt."

Mocht de kleinere Caddy daadwerkelijk in productie gaan, dan komt-ie waarschijnlijk op het Alpha-platform te staan, waar ook de ATS en CTS op staan.

Lezersreacties (15)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.