AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Bulgarije wil Roemenië achterna met auto-industrie
13
De succesvolle auto-industrie in buurland Roemenië heeft voor jaloerse blikken in Bulgarije gezorgd. Het EU-land wil nu ook de autoproductie flink uitbreiden.
Bulgarije heeft de smaak te pakken gekregen nu het Chinese Great Wall een fabriek in het land heeft geopend. Het land heeft als troeven de lage belastingen, lage lonen en een stabiel economisch klimaat, aldus Automotive News.
In 2012 opende Great Wall in Lovech z'n eerste Europese fabriek. Het is een joint-venture met de Bulgaarse Litex Motor Corporation en de capaciteit is 50.000 stuks op jaarbasis. De fabriek bouwt vooralsnog alleen pick-ups voor Engeland en Italië.
Roemenië doet momenteel in de eerste plaats goede zaken met Dacia. Maar ook Ford produceert motoren en de B-Max in het Oost-Europese land.
Lees ook
Nieuws

Tot 31 auto’s per laadpunt: ‘laaddruk’ verschilt sterk per gemeente
Nieuws

De allereerste Genesis-dealer van Europa staat in… Almere!
Nieuws

Bouwmarkten zien flinke stijging in verkoop jerrycans
Nieuws

Tientallen Ierse tankstations leeg na dagenlang brandstofprotest
Nieuws
