Brussel valt binnen bij Duitse autofabrikant
Bezorgdheid om kartelvorming
Volgens Duitse media ging het om het hoofdkwartier van BMW in München. Het bedrijf wil geen commentaar geven. De inspectie is uitgevoerd uit "bezorgdheid" dat verschillende Duitse autofabrikanten mogelijk Europese handels- en kartelregels hebben overtreden. De commissie noemt geen namen en geeft geen details.
In juli meldde Der Spiegel dat de commissie in de zomer van 2016 informatie had gekregen over het bestaan van een kartel van vijf Duitse automakers: Audi, BMW, Daimler, Porsche en Volkswagen. Ze zouden sinds 1990 informatie over modellen, kosten en leveranciers hebben uitgewisseld. Klokkenluiders zouden Volkswagen en Daimler zijn geweest, omdat ze volgens het weekblad veronderstelden dat de zaak toch wel ontdekt zou worden. Klokkenluiders krijgen een korting op de boete als de commissie daartoe zou overgaan. Volkswagen en Daimler bleven vrijdag eveneens zwijgen.
De onverwachte controles zijn een eerste stap in een onderzoek naar verdachte handelspraktijken, aldus de Brusselse concurrentiewaakhond. Maar zij betekenen niet dat de geïnspecteerde bedrijven bij voorbaat schuldig zijn.
Lees ook

De Mercedes-AMG G63 verslaat de Land Rover Defender Octa als het op rijden aankomt

De eerste Volkswagen Golf Cabrio was gepland zonder rolbeugel maar werd toch het aardbeienmandje

Praktijkervaring Suzuki Swift (2024 -): Een toonbeeld van betaalbaar autorijden

25 jaar geleden volgde teleurstellende Subaru Impreza WRX de legendarische GT Turbo op
