Boevenvanger: Ford Interceptor Utility
We hebben met deze vernieuwde Interceptor Explorer stiekem weer een 'weinig relevant, toch interessant'-bericht in de aanbieding. In Nederland is de reguliere Explorer alleen via een omweg te krijgen en deze versie voor het politiekorps zul je hier nooit en te nimmer tegenkomen. Toch schijnen we vandaag een lichtje op de Amerikaanse boevenvanger, omdat hij is volgestopt met bijzondere extra's.
Zo beschikt de Interceptor Utility over een 'Pursuit Mode', een stand waarin de zestrapsautomaat rapper dan normaal van verzet wisselt, om tijdens achtervolgingen het onderste uit de prestatiekan te halen. Volgens Ford is het maken van een 'J-turn' hiermee makkelijker dan ooit. Het koelsysteem voor de motor is aangepast zodat de Explorer langer stationair kan blijven draaien (handig bj 'stakeouts') en ook beschikt de Amerikaan over een aangepaste accu om alle politie-elektronica van stroom te kunnen voorzien.
De lijst gaat verder met set krachtiger remmen, Surveillence Mode waarin de auto op slot gaat zodra er iemand nadert. Uiteraard krijgt de Explorer en enorme bak extra verlichting mee. Onder de kap ligt een 3,7-liter V6 met 310 pk en 378 Nm. Als oom agent meer power wenst, kan hij een 3,5-liter V6 Ecoboost bestellen met 370 pk en 474 Nm. In Chicago is de Interceptor in levenden lijve te bewonderen.
Had je deze auto's al gezien?

Ford Explorer 3.0 V6 EcoBoost PHEV ST-Line
- 2024
- 19.942 km

Ford Explorer 3.0 V6 EcoBoost PHEV ST-Line Stoelverwarming/Verkoeling I Panorama dak I Afneembare Trekhaak I 7 Zitplaatsen I Stuurverwarming I Adaptieve Cruise Control I
- 2024
- 19.942 km

Ford Explorer Premium Extended Range RWD 77 kWh | Nieuw te bestellen | €1000,- Ford voordeel | Tot 572 km rijbereik | Vanaf prijs |
- 2025
- 0 km