'Autoverkoop Italië in april 98 procent lager'

Richting nulpunt

Lancia Ypsilon

In Italië zijn vanwege de strenge lockdown tot en met 24 april slechts 2.198 nieuwe auto's verkocht, een daling van 98 procent ten opzichte van de 107.930 stuks die in dezelfde periode vorig jaar op kenteken gingen. Dat heeft de branchevereniging voor buitenlandse autofabrikanten UNRAE gezegd.

In maart lag de verkoop vanwege de uitbraak van het coronavirus al 85 procent lager ten opzichte van dezelfde maand in 2019.

Italië is sinds de uittreding van het Verenigd Koninkrijk de op drie na grootste automarkt van de Europese Unie. De sector vreest dat de verkoop elders in Europa deze maand eveneens fors lager uitvalt.

Op 4 mei mogen autodealers in Italië weer open, waardoor het aantal registraties mogelijk weer iets aantrekt. Temeer omdat eerder bestelde exemplaren in maart en april niet konden worden afgeleverd.

Lezersreacties (31)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.