Autonome Hyundai Ioniq schittert in Los Angeles
Ioniq Autonomous Concept blikt vooruit
De Ioniq Autonomous Concept beschikt over een Light Detection and Ranging (LiDar)-module achter de grille en onderscheidt zich volgens Hyundai daarmee van de autonome testauto's die een batterij aan camera's en sensoren op hun dak hebben. Het LiDar-systeem is gekoppeld aan de radar van de adaptieve cruise control en aan Lane Assist. Het autonome pakket bestaat verder uit drie camera's die objecten in de nabijheid van de auto registreren. Ook een GPS-antenne, een uitgebreide set digitale kaarten en dodehoekdetectie zijn aanwezig.
Volgens Hyundai heeft het daarmee een hele simpele, maar tevens goedkope autonome techniek in handen. Met de Ioniq Autonomous Concept laat Hyundai weten in de toekomst met "[...]voor de gemiddelde consument betaalbare" autonoom rijdende auto's te komen. In januari laat Hyundai de Ioniqs in actie zien tijdens de CES in Las Vegas.
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Hyundai Ioniq Comfort EV 38 kWh | Perfecte staat | Navi | Clima | Cruise |
- 2020
- 91.233 km

Hyundai Ioniq 1.6 GDi i-Motion | Trekhaak | Climate Control | Lichtmetalen velgen | Adaptief Cruise Control | Telefoonvoorbereiding |
- 2018
- 102.883 km

Hyundai Ioniq 1.6 GDI HEV 141 pk DCT Comfort Navigatie | Apple Carplay & Android Auto | Cruise Control | Climate Control | Infinity Speakers | Camera | Sensoren
- 2022
- 32.985 km
Lees ook

Hyundai Ioniq 26 kWh – 2017 – 113.081 km - Accudegradatietest

Dit zijn de acht lichtste elektrische auto's

Zo ver komt de Hyundai Ioniq Electric in de praktijk

Is Hyundai Ioniq Hybrid slim alternatief voor gebruikte Toyota Prius?
