AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Autofabrikanten onderuit op Europese beurzen
Flink in de min
150
Autobouwers gingen maandag onderuit op de Europese aandelenbeurzen, na winstwaarschuwingen van Stellantis en Aston Martin. Vrijdag kwam Volkswagen ook al met een nieuwe waarschuwing voor zwakkere resultaten.
In Milaan kelderde Stellantis, moederbedrijf van onder meer Peugeot, Citroën, Fiat en Opel, met bijna 13 procent. In Londen ging Aston Martin bijna 20 procent omlaag. Volkswagen, Mercedes-Benz en BMW daalden tot bijna 3 procent in Frankfurt en Renault verloor bijna 4 procent in Parijs. De autobouwers wijzen onder meer op een zwakke vraag in China, verstoringen in toeleveringsketens en kostenstijgingen.
Lees ook
Occasiontest

Lekker praktisch, niet te groot, maximaal 20K: welke gebruikte stationwagon wordt 't?

Test: gefacelifte Alfa Romeo Tonale is koersvast zonder uit te blinken
Autotest

Plug-in hybride camper rukt op: de kracht is lekker, verbruik blijft stevig
Mijn eerste auto

Joost kocht deze Volvo 66 als experiment maar zijn eerste auto leverde uiteindelijk zelfs geld op
Autotest
