AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Auto van de zaak soms te zwaar belast
Jarenlang te veel btw gerekend
72
Een grote groep ondernemers kan op basis van nieuwe uitspraken van de Hoge Raad mogelijk geld terugvorderen van de Belastingdienst. De hoogste rechter oordeelde vrijdag dat in sommige gevallen jarenlang te veel btw is gerekend voor het privégebruik van auto's van de zaak.
Het gaat om vier proefprocedures in een kwestie waarover meer dan 300.000 ondernemers bezwaar hadden gemaakt. De klagers vonden dat zij te veel btw moesten betalen, doordat de fiscus in zijn berekening zou zijn uitgegaan van een aantal veronderstellingen die voor hen helemaal niet klopten. Dit betrof bijvoorbeeld de afschrijving en de verzekering van de bedrijfswagens.
De Hoge Raad is in twee van de vier zaken van mening dat de klagers een punt hebben en verwijst die gevallen terug naar het gerechtshof. De Belastingdienst zal aan de hand van deze vier uitspraken over de andere bezwaarschriften moeten beslissen.
Lees ook
Koopgids
Dit zijn de beste kleine auto's op de prijslijst
Mijn eerste auto
Carla kreeg op haar achttiende verjaardag een Fiat 124 cadeau van haar tante
Autotest
Dubbeltest: Kia EV6 GT vs. Zeekr 7x – Premium power voor een bescheiden budget
Achtergrond
Hoe Irmscher met een Omega-neus het leven van de Opel Manta wilde rekken
Autotest