AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Audi Q3 in 2010
4
Audi gaat in 2010 de Q3 in Wolfsburg bouwen. Dat meldt ons zusterblad AutoBild na een rij-impressie met het Cross Coupé studiemodel. Die vormt de basis van het nieuwe model.
Audi presenteerde in het voorjaar de Cross Coupé op de autoshow in Shanghai. AutoBild reed de auto waarbij het opvalt hoe 'klaar' de auto er uitziet voor een concept car. Geen wonder want in 2010 gaat een directe afgeleide van deze auto in Wolfsburg in productie.
De Q3 wordt duidelijk gebaseerd op de Tiguan. De inbouw van de motor is het zelfde. Ook de maten doen denken aan de nieuwe SUV van VW. De wielbasis is 2,60 meter, de langte 4,38 meter, de breedte 1,82 meter en de hoogte is 1,60 meter. De motor van de Q3 is in dwarsrichting ingebouwd en de aandrijving gaat via een haldexkoppeling.
De Q5, een SUV die een maat groter is en al volgend jaar op de markt, heeft een in lengterichting ingebouwde motor en quattro-aandrijving. Dat zijn typische Audi-kenmerken.
PRIVATE LEASE Audi Q3
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?
Lees ook
Nieuws

Dongfeng Box verfrommelt tijdens botsproef, ook T-Cross en DS N°8 stellen teleur

Test: Audi Q3 – Wij krijgen alleen de PHEV, die wel het krachtigst is
Nieuws

Nieuwe Audi Q3 Sportback: lager en altijd met een stekker
Nieuws

Audi Q3: plug-in hybride met flink elektrisch bereik vanaf €53.000
Nieuws




