Amerikaans verbod op auto's met Chinese en Russische technologie
Voorzorgsmaatregel
De Amerikaanse regering van president Joe Biden gaat de verkoop verbieden van auto's die technologie bevatten uit landen die als "zorgwekkend" worden beschouwd, zoals China en Rusland.
Het verbod richt zich met name op technologieën die voertuigen verbinden met andere systemen of netwerken, zoals het internet en andere voertuigen, maakte Washington bekend. De maatregel is bedoeld om de Verenigde Staten "te beschermen tegen nationale veiligheidsrisico's".
Amerikaanse media meldden eerder al dat Washington met dit verbod zou komen. In reactie hierop waarschuwde China de VS om geen discriminerende maatregelen tegen Chinese bedrijven te nemen. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken riep Washington op om "marktprincipes te respecteren en een open, eerlijke, transparante en niet-discriminerende zakelijke omgeving te bieden voor Chinese ondernemingen".
Lees ook

Noé (22) kocht als eerste auto meteen een hot hatch, deze Peugeot 206 GTI. Mooie score!

Hyundai-CEO: ’Globalisering is helemaal over’

Op de foto’s zie je niet dat deze keurige Volkswagen Corrado al 439.000 km op de klok heeft

'BMW iX3 vs BMW M2 CS: allebei top, maar compleet anders' - podcast
