Alpina teast B3
Klaar voor de IAA
Alpina werkt aan een heftige benzinegestookte versie van de nieuwe 3-serie Touring. Het merk laat van dat model alvast een eerste teaserafbeelding zien.
Een nieuwe M3 is er nog niet en de kans dat BMW de 3-serie Touring van het heftige M-label voorziet, is nihil. Gelukkig is er Alpina, de bijzondere autobouwer uit het Duitse Buchloe, dat maar wat graag BMW's van extra weelde én een stevige krachtinjectie voorziet. Tijdens de IAA maakt de wereld kennis met een kersverse B3, een model waarvan Alpina nu een teaserafbeelding prijsgeeft.
De uitgaande B3 en B4 (4-serie) beleefden hun publieksdebuut in 2013. Die Alpina's waren gebaseerd op de destijds actuele 335i en dus lag er onder de kap een tot 410 pk en 600 Nm opgeschroefde versie van die 3.0 zes-in-lijn. De nieuwe B3 krijgt ongetwijfeld weer een zespitter, mogelijkerwijs het ruim 370 pk sterke blok uit de M340i. Tijdens de IAA van Frankfurt worden alle open plekken ingevuld. Nog even geduld hebben dus.