'700.000 auto's minder door oorlog in Oekraïne'
Tekort aan kabelbomen dreigt
De oorlog in Oekraïne veroorzaakt menselijk leed en heeft ook een negatief effect op diverse industrieën. Zo ook op de Europese auto-industrie. Volgens een analyst van de financiële instelling Wells Fargo zouden er dit jaar zomaar 700.000 auto's minder in Europa kunnen worden gebouwd.
In Oekraïne staan maar liefst 17 fabrieken waar kabelbomen gemaakt worden voor nieuwe auto's. Dat maakt Oekraïne voor de Europese auto-industrie een belangrijke schakel. Slechts in Roemenië en Marokko staan meer kabelboomfabrieken. Analist Colin Langan van Wells-Fargo spreekt de verwachting uit dat er alleen al in de eerste helft van dit jaar tot wel 700.000 auto's minder gebouwd kunnen worden door een tekort aan kabelbomen. Onder meer Volkswagen, BMW en Mercedes-Benz zouden om deze reden in thuisland Duitsland al minder auto's produceren dan voorheen.
Volgens Automotive News doet de Duitse toeleverancier Leoni - dat in Oekraïne kabelbomen produceert - zijn best om de productie van kabelbomen in andere fabrieken buiten Oekraïne te verhogen, al zou het maanden kunnen duren voordat de productie elders is opgeschaald.