5 Miljoen subsidie voor rijden op waterstof

minister Melanie Schultz van Haegen - foto ANP
Momenteel mag de elektrische auto dan prominent in beeld zijn als het vervoer van de toekomst, ook de ontwikkeling van waterstof als alternatieve aandrijfvorm blijft doorgaan. Komende jaren gaat het Rijk vijf miljoen uittrekken om rijden op waterstof te stimuleren.

Vandaag en morgen wordt in Ahoy Rotterdam de Ecomobiel beurs gehouden. Het startschot werd vanmorgen gegeven door minister Schultz van Haegen en die maakte bekend dat de overheid de komende jaren het rijden op waterstof een financieel duwtje in de rug gaat geven. Hoe dat precies vormgegeven gaat worden is nog niet bekend, in het voorjaar zal het Rijk een uitgewerkt plan presenteren.
Volgens de minister kan Nederland samen met omliggende landen een voortrekkersrol nemen op het gebied van waterstof. "We hebben met de Botlek en de haven van Antwerpen één van de grootste infrastructuren voor de productie van waterstof van Europa. We kunnen het goedkoop produceren, we hebben de transportleidingen al klaar liggen en er is al tientallen jaren ervaring om waterstof voor industriële toepassingen veilig te hanteren. We hebben dus een dijk van een startpositie."
Naast subsidie vanuit de Nederlandse overheid rekent Schultz van Haegen ook op geld vanuit verschillende binnen- en buitenlandse bedrijven en internationale fondsen. Het rijden op waterstof zou vooral gebaat zijn bij de aanleg van een infrastructuur voor het tanken. Op dit moment is waterstof maar op twee punten in Nederland te verkrijgen.

Lezersreacties (67)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.