AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het

Volvo 360 GLT (1988) #3

autoreview

Volvo 360 GLT (1988)

Signalement

Uitvoering360 GLT
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar1988
Jaar van aanschaf2019
KM-stand bij aanschaf52.000 km
KM-stand laatst133.000 km
Lezerswaardering: 50%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Een paar jaar en veel kilometers later

  • 133.000 km

Een oudere auto dagelijks gaan rijden, het is een keuze die niet iedereen snel maakt en altijd een beetje een gok. De Volvo is echt voorbeeldig betrouwbaar. Weer of geen weer, altijd starten en lopen. Ook bij de APK komt er nooit iets geks naar voren. Naast regulier onderhoud zijn er een paar kleine reparaties noodzakelijk geweest. De vering en demping voor en achter is vervangen, het was door leeftijd allemaal wat doorgezakt en versleten. Ook zijn er wat rubbers in de ophanging versleten. Momenteel zijn de topmounts aan vervanging toe. Helaas kom je daar op het grootste nadeel van de 300-serie: lang niet alles is nog goed verkrijgbaar. Gelukkig is er een heel actieve communitiy die elkaar aan gebruikte onderdelen of goede alternatieven helpt. Om te rijden is het een heerlijke auto: hoewel airco nog in dozen klaarligt om in te bouwen, is de auto verder comfortabel (dankzij de heerlijke stoelen ook op écht lange ritten), best ruim, praktisch en verrassend wendbaar en vlot voor de leeftijd. Samengevat: ben je op zoek naar een (jonge) klassieker waar je best wat kilometers mee wilt maken, overweeg de Volvo 300 serie absoluut. De enige nadelen die ik kan noemen zijn: onderdelen zijn niet altijd makkelijk te krijgen (motorisch en onderhoud/slijtagedelen geen enkel probleem) en ze zijn relatief roestgevoelig. Haal er een uit het Zuiden van Europa en laat hem goed tectyleren zoals ik heb gedaan, en je hebt verder nergens last van.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (2)

Reageren