Volkswagen Polo 1.2 55pk Optive (2007)

autoreview

Volkswagen Polo 1.2 55pk Optive (2007)

Signalement

UitvoeringPolo 1.2 55pk Optive
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2007
Jaar van aanschaf2007
KM-stand bij aanschaf67 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Ik heb deze niet zelf kunnen kiezen, het betreft hier de keuze van de baas ivm een tijdelijk contract. Uiteraard was het spannend wat er voor gereden zou worden door de leasemaatschappij wetende dat een aantal van mijn collega’s in een Renault Modus rijden/reden. (dit zorgde voor de opmerking of de Modus ook met bivakmutsen werd geleverd, omdat mijn collega er niet in herkend wilde worden :-) )

Groot was dan ook de blijdschap dat er keuze was uit een zwarte en een zilveren Polo. Uiteraard voor zwart gekozen! Qua motorisatie was er geen keuze, het is een 1.2 drie-cilinder met 55 pk en als ik heel eerlijk ben bevalt dat wel, in ieder geval in de stad is het meer dan voldoende, maar op de snelweg hoef je niet te gaan bumperkleven want hernemingen van 110 naar 140 duurt gewoon lang. Eenmaal op kruissnelheid is er niets aan de hand en kun je gewoon mee met de ’grote’ jongens.

Wel maakt de motor bij 140 op de klok (= 130 echte kilomters!, hoezo afwijking) 4200 toeren waardoor het geluidsnivo erg hoog wordt, ik rij er 200 km per dag in en dan wordt dat vermoeiend.

Binnenkort zal de Polo het veld ruimen voor een 207 1.6 hdi XS pack, wederom zwart.

Pro Polo:
- Volkswagen; alles klopt, eigenlijk heel saai maar de saaiheid verpest je kijk op andere auto’s, alle concurrenten hebben het nakijken qua ’feel’, m.u.v. de 207.
- Overzicht, geen design-fratsen en daardoor een overzichtelijke koets.
- Status, hoewel ik er niet erg gevoelig voor ben toch niet onbelangrijk
- Optive-pakket maakt het een complete auto (naar volkswagenstandaarden gemeten dan)

Cons Polo:
- Drie-cilinder (ook in de 1.4 tdi) is niet meer van deze tijd in deze klasse.
- Verbruik ligt rond 1 op 13, en dan volgens het nieuwe rijden.
- Erg zijwindgevoelig, lijkt wel of hij erg los in de veren/rubbers hangt.
- Concurrenten hebben allemaal al een groeistuip doorgemaakt, maar dat duurt bij de Polo ook niet lang meer.

Al met al een prima auto, maar met deze motorisatie niet geschikt voor veel kilomters.

PROBLEMEN

geen (het is toch een volkswagen?)

7,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Volkswagen Polo

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (5)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.