Volkswagen Passat Variant 1.6 TDI 105pk BlueMotion Executive (2013)

autoreview

Volkswagen Passat
Volkswagen PassatVolkswagen PassatVolkswagen PassatVolkswagen PassatVolkswagen PassatVolkswagen PassatVolkswagen PassatVolkswagen PassatVolkswagen PassatVolkswagen PassatVolkswagen PassatVolkswagen PassatVolkswagen PassatVolkswagen PassatVolkswagen PassatVolkswagen PassatVolkswagen PassatVolkswagen PassatVolkswagen PassatVolkswagen PassatVolkswagen PassatVolkswagen PassatVolkswagen Passat

Signalement

UitvoeringPassat Variant 1.6 TDI 105pk BlueMotion Executive
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2013
Jaar van aanschaf2013
KM-stand bij aanschaf62.000 km
KM-stand laatst82.000 km
Lezerswaardering: 42%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Matig

  • 82.000 km

Het is altijd fwachten welke auto de voorganger heeft besteld. Bij mijn nieuwe baan kreeg ik daarom een passat. Het zou nooit mijn keuze zijn geweest, want het is niet de meest sexy auto voor mij. Vandaar dat ik nog nooit een proefrit heb gemaakt in de Passat op de keuzemomenten.

Ik ben er blanco ingegaan en wat mij direct is opgevallen is natuurlijk de zeeen van ruimte. Altijd handig op de momenten dat je een bankstel moet vervoeren. Omdat ik echt niet van tanken houd, probeer ik zo zuinig en snel mogelijk te rijden: veel cruisecontrol (in BMW beter geregeld, nl handle aanraken en hij staat, hier een knopje indrukken, maar is nu ook wel gewend geraakt) en niet te hard rijden, want maakt qua tijd geen ruk uit. Nou dat tanken hoeft gelukkig niet vaak, ,aar wel lang. Ik doe bijna 1300 km op een tamk. Er gaat dan ook veel peut in.

Verde, zeer matig rijdende auto. Traag, wegligging van een slappe noedel, mutimedia is erg verouderd. Geluidsinstallatie, wederom matig. Dof geluid en dat vindt een audiofiel niet leuk. Stoelen okay. Wat blijft er dan over? Niet zo gek veel buiten de boven genoemde positieve punten. Mijn vrouw heeft een nieuwe Focus met een drie pitter en die rijdt zoveel lekkerder. Tja, wat moet je doen met 2 opgroende kinderen. Kiezen voor ruimte? Of voor lekker rijden? Ik ben er nog niet uit, maar sinds Sjoemelgate waarbij mijn auto onder het mes moet, kan ik mij niet voorstellen dat een auto nog tragen kan zijn als deze dweil met veel ruimte.

Dus of een Focus waarbij we elke 2 dagen moeten tanken en vakanties met een aanhanger moet worden gereden ( twee keer per jaar) of de Passat met internationale tankpas waarbij ik eventueel een koelkast kan vervoeren.

Op naar de volgende 118.000 km :(

6,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (4)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.