Volkswagen Passat Variant 1.4 16V TSI BlueM. T. Comfortline (2010)

autoreview

Volkswagen Passat Variant
Volkswagen Passat VariantVolkswagen Passat VariantVolkswagen Passat VariantVolkswagen Passat VariantVolkswagen Passat VariantVolkswagen Passat VariantVolkswagen Passat VariantVolkswagen Passat VariantVolkswagen Passat BlueMotionVolkswagen Passat BlueMotionVolkswagen Passat BlueMotionVolkswagen Passat - interieurVolkswagen Passat - interieurVolkswagen Passat - interieurVolkswagen Passat - interieurVolkswagen Passat BluemotionVolkswagen Passat Bluemotion

Signalement

UitvoeringPassat Variant 1.4 16V TSI BlueM. T. Comfortline
Versnellingen7, Sequentiële Automaat
Bouwjaar2010
Jaar van aanschaf2010
KM-stand bij aanschaf1 km
KM-stand laatst78.032 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

  • 18.500 km

motorisch en qua DSG 7 bak goed. Verbruik valt me toch wat tegen, ben zeer rustige rijder en kom niet aan de 1 op 14. Met paardentrailer of caravan is het zelfs een echte zuipschuit, minder dan 1 op 10.
Verder zit de auto als een slecht pak, ik had dat niet verwacht want regelmatig met een Passat gereden, maar nou ik er zelf één heb moet ik concluderen, dat ik op de standaardstoel niet kan zitten, moet er echt na maximaal een uur en een kwartier uit.
Met de Citroën reed ik zomaar 400 km met caravan erachter, zonder te stoppen en daarna nog zo'n stuk (1 3,5 dagen 3.200 km naar de Noordkaap bijvoorbeeld)
Heb nu mijn oude (maar slechts een half jaar gebruikte) Recaro van 12 jaar in laten bouwen en dat gaat iets beter, maar het algehele comfort van de auto vind ik niet prettig. Moet er niet aan denken nog 3,5 jaar te moeten met het leasecontract, maar ben zo stom geweest bij een VW organisatie te leasen, dus zou ik wat anders willen wordt het weer een VW.
Er komt er voor mij in ieder geval nooooit weer een.

  • 30.945 km

Afgezien van een keer, dat ik hem pas na 8 keer proberen aan de gang kreeg geen noemenswaardige problemen, maar mijn favoriete auto zal het nooit worden.
Bij de eerste beurt hebben ze dat startprobleem niet kunnen uitlezen, dus het zal wel wat met sleutelcodering te maken hebben.
Op de winterbanden, die nu gemonteerd zijn, rijdt hij nog een stuk minder comfortabel enis veel luidruchtiger.

  • 36.342 km

Gisteren een ritje achterin gemaakt van Arnhem naar Rosmalen : een verschrikking! Elk hobbeltje is te voelen en het is net of hij daarbij telkens opzij springt. De achterbank zit ronduit k...t!
Windgeruis achter alsof de ruit er al eens uit gelegen heeft, doch da's (gelukkig) nog niet gebeurd.
Ik ben blij, dat ik meestal voorin op mijn Recaro zit en moet maar niet denken aan de 33 maanden die ik nog te gaan heb.

gebrek aan comfort blijft

  • 47.315 km

De auto doet het goed, qua motor en bak. Verbruik gemiddeld 14,6. Op winterbanden wat vaag, maar nu met de zomersloffen er weer onder prima. Alleen dat veercomfort staat me steeds meer tegen, ik begrijp echt de liefhebbers van harde auto's niet. Je wordt er doodmoe van en hard door de bocht gaat niemand, is bovendien ook niet aan te raden met zoveel verkeer.
Ik hoop over een jaar afscheid te kunnen nemen door hem door te schuiven naar een collega.

DSG

  • 57.419 km

Ben zelf zo'n 2 maand uit de running geweest vanwege 'n ongeluk (met de fiets) en de auto stoot bij het accelereren in alle versnellingen en het lijkt wel steeds heviger te worden. De garage zei, dat dat ligt aan het feit, dat er nu anderen, t.w. mijn vrouw en dochter in rijden met een andere rijstijl.... De DSG automaat is zelflerend en het zou wel weer overgaan.
Bullshit, het wordt alleen maar erger nu 'k er zelf weer in rijd.
Ik vraag me af of er anderen zijn met dezelfde ervaring? Ben in ieder geval blij, dat volgend jaar april weer een franse auto in 't verschiet ligt en wens de collega, die de mijne overneemt en tot het eind van z'n leasecontract zal rijden veel plezier.
Het brandstofverbruik valt me eigenlijk voor alle techniek zwaar tegen, meer dan 1 : 14 haal ik er echt niet uit en die oude XM van me loopt zo maar, met 16 jaar oude techniek en amper onderhoud 1 : 13...

pech

  • 58.001 km

Afgelopen vrijdag was het dus zover : er was niet meer mee te rijden; geen vermogen en trillen/bokken als een gek.
't was niet de DSG, maar een bougie èn een verstuiver, die de geest gaven, waardoor het ding op 3 poten liep.
De bougies dienen bij 60.000 km vervangen te worden, maar dat haalde die ene dus niet.
Wel prima geholpen door Hegeman in Nijmegen. De bougie ging overigens stuk door een kapotte verstuiver, of hoe heet zo'n ding bij een benzinde-inspuiter.

2 jaar Passat

  • 78.032 km

Vandaag is íe precies 2 jaar oud en om eerlijk te zijn ziet hij er nog uit als nieuw. Alles functioneert naar behoren, doch hij begint wel steeds rauwer te rijden, stotteren bij het optrekken, waarschijnlijk de DSG en ook stationair loopt íe niet mooi rond, ondanks alle beurten en rustige rijstijl.
Brandstofgebruik over alle kilometers bijna
1 : 14 en dat valt me erg tegen voor een Bluemotion Technology.
Ik ben blij, dat mijn collega het leasecontract gaat afmaken, want ik ben er wel klaar mee en nooit meer een VW.
Vanaf volgende week rijd ik weer Citroën.

5,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (21)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.