Volkswagen New Beetle 2.3 V5 Highline (2001)

autoreview

Volkswagen New Beetle
Volkswagen New BeetleVolkswagen New BeetleVolkswagen New BeetleVolkswagen New BeetleVolkswagen New BeetleVolkswagen New BeetleVolkswagen New BeetleVolkswagen New Beetle - interieurVolkswagen New Beetle - interieur

Signalement

UitvoeringNew Beetle 2.3 V5 Highline
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2001
Jaar van aanschaf2007
KM-stand bij aanschaf40.000 km
KM-stand laatst57.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

  • 57.000 km

De New Beetle stond eigenlijk niet eens op mijn shortlist. Eigenlijk een in nederland compleet onbekende auto met deze motorisering.
Deze auto is overgenomen van de eerste eigenaresse die er 40.000 km mee gereden heeft.

Ik wilde graag prive een auto die wat meer tot de verbeelding sprak. Geen alledaags vervoermiddel waar half nederland al mee reed. Eisen waren:

Sportieve auto
Minimaal 150 pk
Goed uitgerust.
Maximaal 65.000 kilometer


Auto\\\\\\\'s die ook op de lijst stonden maar om uiteenlopende redenen niet mijn keuze geworden zijn:

Clio RS 182
Golf 4 V5/V6
Mini Cooper
Ford Fiesta ST 150

Totaal geen spijt van de aanschaf. De beetle bevalt echt uitstekend. Het uiterlijk is vaak een punt van discussie evenals het imago , you love it or hate it.

De 170 pk motor is vooral onderin echt krachtig in combinatie met het prachtige motorgeluid. De clio leek tijdens een proefrit wel een naaimachientje zo weinig emotie klonk er standaard uit.Daar heeft deze motor bepaald geen last van.
Wel valt uiteraard het verbruik enigzins op. Bij fors doorrijden is 1 op 7/8 geen uitzondering.
Op lange stukken is 1 op 10/11 haalbaar.

Rijeigenschappen zijn redelijk. Wegligging is niet van sportwagen niveau, lijkt een beetje op dat van een golf 4 uiteraard. Voldoet echter wel, ook bij een sportievere rijstijl. Deze auto staat op de standaard vw daytona 17 inch velgen i.c.m. 225-45-17 banden.
Het typeert zich meer als een comfortabele (snelle) cruiser dan een echte sportieveling.

Ruimte beleving binnen is goed. Mede door het diepe dashboard heb je het gevoel in een forse auto te rijden.
Achterin is het uiteraard niet overbemeten. Mensen langer dan 1,80 zullen hier niet met veel plezier vertoeven, voor korte stukken kan het echter uitstekend.

Overzichtelijkheid laat ook enigzins te wensen over. A stijl is zeer breed.
Uiteraard is de kofferbak niet ruim bemeten maar voor de dagelijkse boodschappen is het ruim voldoende. Ook voor vakantie\\\\\\\'s is de auto prima geschikt. 2 personen inclusief kampeerbagage is geen probleem.
Achterbank kan ook geheel plat, zo word er toch nog een behoorlijke ruimte gecreeerd.

Qua opties zit deze auto helemaal vol. Vol leder, alle veiligheidsvoorzieningen, stoelverwarming, cd wisselaar en een schuifdak maken de auto tot een vrij complete en fijne reisgenoot.

Onderhoudskosten zijn uiteraard wat hoger dan bij een minder sterk gemotoriseerde uitvoering. Deze kosten zijn echter te verwachten waneer je kiest voor een dergelijke uitvoering.
Verzekering en belasting zijn ook wat hoger dan normaal. Mede door het aanzienlijke gewicht dat deze auto op de schaal legt.

PROBLEMEN

  • 57.000 km

Raammechanisme is vervangen. Standaard euvel bij vw\\\\\\\'s van dit bouwjaar.

Lambdasonde voor de kat vervangen. Dit model heeft er 2.

Knopje ontrgrendeling tankdop gaf bij 45000 de geest.

Accu is zojuist bij 55000 vervangen.

Remschijven voor bij 40.000 km vervangen.
Rondom nieuwe banden bij 40.000

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.